TURNIEJ HALOWY ENERGA STRASZYN CUP 2014

Dnia 14.12.2014 roku na hali sportowej w Straszynie dzięki wsparciu GRUPY ENERGA odbył się halowy turniej ENERGA STRASZYN CUP 2014 dla chłopców urodzonych w 2003 oraz młodszych. Nasi chłopcy w turnieju wystąpili w dwóch drużynach. Turniej swoja obecnością uświetnili piłkarze Ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk : Mateusz Bąk oraz Marcin Pietrowski, którzy jeszcze dzień wcześniej grali mecz przeciwko Lechowi Poznań.

Po wielu pięknych akcjach, zwrotach akcji oraz bramkach, którymi nie powstydzili by się zawodnicy występujący w Lidze Mistrzów, w grupie A pierwsze miejsce zajął GTS II STRASZYN 2004, przed Czarnymi Pruszcz, Jaguarem Gdańsk, GTS I Straszyn 2003 oraz AP Gdańsk. BRAWO!!!!

Natomiast w grupie B zwycięzcą okazał się GTS II STRASZYN 2003, przed Gryfem Tczew, GTS I Straszyn 2004, GTS Wiślinką oraz GTS Przywidz. Tutaj zabrakło "tradycyjnie" trochę szczęścia, gdyż pechowy remis z Wiślinką w ostatnich sekundach oraz pechowa porażka z Gryfem, przesunęły nas na III miejsce w grupie i została nam już tylko walka o V miejsce.

W meczach o miejsca w turnieju również nie brakło emocji.

W meczu o V miejsce  Jaguar Gdańsk pokonał GTS I Straszyn 2004 1-0.

W walce o miejsca 1-4 drużyny awansujące z miejsc 1 oraz 2 w obu grupach utworzyły grupę mistrzowską zachowując wynik meczu bezpośredniego z grup eliminacyjnych. Tutaj drużyny grały systemem każdy z każdym.

I tak po kolejnej serii meczów zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Czarnych Pruszcz, przed GTS II Straszyn 2004, GTS II Straszyn 2003 oraz Gryfem Tczew.

Najlepszym strzelcem turnieju został: Marcel Malinowski ( Czarni Pruszcz ), najlepszym bramkarzem został Jakub Kotarski ( GTS II Straszyn ), najlepszym zawodnikiem został Marcel Lipniak ( Gryf Tczew), natomiast najmłodszym zawodnikiem został Kacper Piętka ( GTS I Straszyn 2004 ), który od większości zawodników biorących udział w turnieju był dwa lata młodszy.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI
  2. GTS II STRASZYN 2004
  3. GTS II STRASZYN 2003
  4. GRYF TCZEW
  5. JAGUAR GDAŃSK
  6. GTS I STRASZYN 2004
  7. GTS I STRASZYN 2003
  8. GTS WIŚLINKA
  9. AP GDAŃSK
  10. GTS PRZYWIDZ

GTS I STRASZYN 2004 : Igor Dzierżawski, Oskar Burzyński, Olaf Dembek, Jan Matysiak, Błażej Kaim, Jakub Lender, Mateusz Kosiński, Piętka Kacper, Mateusz Pydych.

TRENER: Łukasz Gajowniczek

GTS II STRASZYN 2004 : Jakub Kotarski, Kacper Walczak, Krzysztof Dębiński, Marcel Sawicki, Maksymilian Wierzbicki, Filip Matuk, Mateusz Płotka, Maciej Kowalski, Kacper Koryciński

TRENER: Łukasz Gajowniczek